معرفی دانشگاه زوریخ سوئیس

دانشگاه زوریخ سوئیس یک دانشگاه دولتی در شهر زوریخ سوئیس است که در سال ۱۸۳۳ میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه که اکنون بزرگترین دانشگاه در کشور زوریخ محسوب می شود بیش از ۲۶٫۰۰۰ دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی دارد. از دانش آموختگان مطرح این دانشگاه می توان به آلبرت انیشتین در رشته فیزیک، در پزشکی، والتر رادولف هس، تئودور مومسن در ادبیات اشاره کرد.

زبان انگلیسی در  دانشگاه زوریخ سوئیس در درجه دوم قرار دارد ولی کلاسهای این دانشگاه به زبان انگلیسی هم وجود دارد. دانشگاه زوریخ در سال ۱۹۱۱ با پذیرش رشته های مختلف دانشگاهی تبدیل به دانشگاه جامعی شده در حال حاضر این دانشگاه دارای ۸ دانشکده میباشد
۱- دانشکده هنر
۲ – دانشکده مدیریت و اقتصاد
۳ – دانشکده علوم پزشکی
۴- دانشکده دامپزشکی
۵ – دانشکده علوم کاربردی
۶ – دانشکده الهیات
۷- دانشکده فلسفه
۸ – دانشکده حقوق
نحوه درخواست پذیرش به دانشگاه زوریخ متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باید فرم مخصوص درخواست تحصیل در دانشگاه زوریخ را پر نموده و به مدیریت این دانشگاه ارسال نمایند . این دانشگاه ازمون وردی را نیز دارد و متقاضیان باید در ازمون ورودی این دانشگاه شرکت نمایند . این ازمون ورودی برای اخذ ویزای دانشجویی الزامی است .

بیمه و پوشش بیمه ای اجباری

همه افرادی که برای بالای مدت سه ماه در سوئیس اجازه اقامت دریافت میکنند، می بایست بیمه سلامت برای درمان های اولیه پزشکی و تصادفات داشته باشند به هرحال در این خصوص روشهای مختلفی وجود دارد و این بستگی دارد به اینکه شما از چه کشوری برای تحصیل به سوئیس امده اید. برای شهروندان اتحادیه اروپا که کارت بیمه درمانی اروپا و بیمه خصوصی را دارند، برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا چنانچه توسط شرکتی بیمه ای داشته باشند که آن شرکت بیمه در سوئیس به رسمیت شناخته شده باشد . در غیر اینصورت می بایست درخواست بیمه خود را به مقامات شهری ارائه نمائید هزینه این بیمه برای یک ماه ۲۰۰ تا ۴۰۰ فرانک است . توجه کنید که هزینه بیمه در کشور سوئیس گران است .

ولی توجه داشته باشید بسیاری از شرکتهای بیمه ای هستند که بیمه های ویژه برای دانشجویان بین المللی با نرخ های ارزانتری را ارائه می دهند شما میتوانید در سایت www.comparis.ch  این نرخ ها ارزانتر را مشاهده و انتخاب نمائید بیمه مسئولیت شخصی در اینجا غیر از بیمه نامه اجباری بیمه نامه های اختیاری هم وجود دارد که مسئولیت شخصی شما را در قبال هر گونه ادعا بر علیه شما پوشش میدهد مثل اسیب رساندن و صدمه ای که ممکن است بصورت اتفاقی توسط شما متوجه دیگران شده باشد . یا خسارت های که متوجه منزل استیجاری است هزینه این ۱۰۰ فرانک است و تا سقف ۵ میلیون فرانک پوشش خسارت را دارد با توجه به گستردگی تحصیل در انیستیتو تکنولوژی EHT  ( دانشگاه زوریخ ) و تنوع رشته ها و دانشکده ها و مقاطع گوناگون تحصیلی در این دانشگاه پیشنهاد  ما به شما اسفاده از خدمات مشاوره حقوقی موئسسه ملکپور میباشد که به شما کمک نموده بهترین رشته تحصیلی را انتخاب و تمامی امور اجرائی را از پذیرش دانشگاه زوریخ  تا اخذ ویزا  و شروع به زندگی جدید را با اطمینان خاطر دنبال کرده و اینده یی بهتر و زیباتر را برای شما به ارمغان می اورد .